V celé republice hrozí od dnešních 13:00 do nedělních osmi večer silné bouřky. Velmi vysoké teploty už mají být jen ve východních Čechách, kde meteorologové očekávají 31 až 34 stupňů, a na Moravě a ve Slezsku, kde mohou teploty dosáhnout až 37 stupňů. Uvedl to dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve své aktualizované výstraze. V celém Česku je dál vysoké nebezpečí požárů.

Přeháňky a bouřky mohou být dnes a v neděli ojediněle intenzivní, doprovázené přívalovým deštěm, kroupami a nárazy větru o rychlosti kolem 90 kilometrů za hodinu.

Varování před velmi vysokými teplotami platí od dnešních 11:00 do dnešních 21:00 pro Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký, Moravskoslezský, Pardubický a Královéhradecký kraj, ve všech regionech se týká míst do 600 metrů nad mořem. Výstraha před požáry platí do odvolání pro celou ČR.

Česko letos zažilo už několik vln veder, kdy denně padaly rekordy na většině meteorologických stanic. Krutá horka vyústila v sucho a stovky lesních požárů, mnohdy i velice rozsáhlých.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner