Většina Britů chce zastavit volný pohyb osob, což je jeden ze základních pilířů společného evropského hospodářství, a zároveň si přeje zachovat přístup na volný trh EU. Vyplývá to z aktuálního průzkumu společnosti NatCen Social Research. Vyslovila se tak většina dotázaných bez ohledu na to, zda souhlasí s odchodem Spojeného království z Evropské unie, nebo ne.

V sondáži se 82 procent těch, kteří hlasovali pro brexit, tedy odchod z EU, vyslovilo, aby Británie přistupovala k přistěhovalcům z unijních států stejně jako k těm z neunijních. V případě těch, kteří loni v referendu hlasovali pro setrvání Británie v EU, takový názor zastávalo 58 oslovených.

Pokud jde o volný obchod s unií, udržet ho chce 88 procent zastánců brexitu a 91 procent odpůrců zrušení členství v EU. Obecně se také 55 procent respondentů shoduje, že kvůli účasti v některých evropských programech bude muset Londýn přispívat do unijního rozpočtu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner