Turecká policie dnes při několika raziích v Istanbulu zadržela padesátku lidí, které podezírá z napojení na organizaci Islámský stát (IS) a z přípravy teroristických útoků. Informovala o tom agentura Anadolu s odvoláním na místní policii.

Podle agentury Anadolu dnes policisté v 11 čtvrtích v Istanbulu zadrželi 51 cizinců, jejichž národnost ale agentura neuvedla. Podle anonymního policejního zdroje měli podezřelí v úmyslu odjet do „oblastí konfliktů“, zřejmě do Sýrie či do Iráku, uvedla agentura AP.

Turecko zintenzivnilo zásahy namířené proti osobám podezřelým z napojení na Islámský stát po dvou sebevražedných atentátech z října 2015 v Ankaře, při nichž zahynulo přes 100 lidí. Šlo o nejhorší útok v moderních tureckých dějinách a odpovědnost za něj je připisována právě IS.

Od té doby útočníci hlásící se k IS provedli v Turecku řadu dalších sebevražedných atentátů a teroristických akcí. Jedním z nejhorších byl loni na Nový rok útok Uzbeka napojeného na IS, který postřílel v istanbulském nočním klubu 39 lidí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner