Socialistická vláda Venezuely zkonfiskovala téměř čtyři miliony hraček největšího prodejce v zemi a hodlá je nadělit pod vánoční stromek chudým dětem. Firma Kriesel přijde o hračky proto, že údajně porušila pravidlo o férovém oceňování výrobků, které vynucují úřady země stižené zoufalou ekonomickou situací. Informuje o tom agentura AP.

Podle úřadu zabývajícího se dodržováním maximálních cen utajila firma část svého sortimentu, aby ji mohla před Vánoci prodávat za vyšší ceny. Kvůli tomu byli zadrženi dva členové vedení firmy a zabaveno 3,8 milionu hraček. Šéf úřadu William Contreras podle agentury AP vzkázal firmám, že tato konfiskace je pro ně vzkazem, že si „nemohou hrát s právy Venezuelanů“.

Vláda oznámila, že hračky „férově“ rozdají potřebným dětem místní výbory, které mají na starost distribuci nedostatkových potravin.

Prezident Nicolás Maduro, o jehož odvolání usiluje opozice mimo jiné kvůli kolapsu venezuelské ekonomiky a hladu v zemi, vydal nedávno nařízení, podle něhož musely obchody zlevnit zboží o třetinu až polovinu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner