Autoritářský venezuelský prezident Nicolás Maduro jmenoval v úterý do funkce ministra vnitra armádního generála Néstora Reverola, kterého Spojené státy viní z obchodů s drogami. Informuje o tom agentura Reuters.

Jednapadesátiletý Reverol je bývalým šéfem venezuelského protidrogového úřadu (ONA) a někdejším vrchním velitelem Národní gardy. Funkci ministra vnitra vykonával již za Madurova předchůdce Huga Cháveze.

Americké úřady Reverola a dalšího venezuelského činitele, bývalého náměstka ředitele ONA Edylberta Molinu, v pondělí obvinily z účasti na plánu distribuce kokainu. Podle amerických vyšetřovatelů 51letý Reverol a 53letý Molina přijímali od ledna 2008 do prosince 2010 peníze od drogových gangů za pomoc při pašování kokainu do USA.

Reverol již dříve americká obvinění odmítl. Venezuelská vláda tvrdí, že obvinění jsou součástí mezinárodní kampaně s cílem pošpinit její pověst.

„Poskytnu Reverolovi i jeho rodině veškerou svou osobní podporu i svou podporu coby hlavy státu poté, co byl napaden americkým impériem,“ prohlásil podle agentury Reuters prezident Maduro.

Spojené státy už vyšetřovaly několik vysoce postavených lidí ve Venezuele na základě obvinění z pašování drog. Loni v listopadu dokonce při společné akci s úřady na Haiti zadržely dva synovce manželky venezuelského prezidenta Madura. Na konci července se oba muži přiznali k pokusu o dovoz drog do USA.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner