Z posledních šesti výzkumů veřejného mínění vyplývá, že zastánci odchodu Británie z Evropské unie mají před nadcházejícím referendem převahu o dva procentní body (51 procent) nad těmi, co by si přáli setrvání země v evropském bloku (49 procent).

Uvedl to dnes server whatukthinks.org, který výsledky anket zprůměroval. Sonda se uskutečnila mezi 27. květnem a 5. červnem.

Z grafu vyplývá, že zastánci takzvaného brexitu měli dosud takto navrch jen jednou, a to zhruba v polovině května (rovněž 51 ku 49 procentům).

Referendum se uskuteční 23. června, registrace k němu ale končí už v úterý. „V referendu o EU jde o naši budoucnost. Už jen jeden den zbývá na to zajistit si, aby byl váš hlas vyslyšen,“ napsal dnes premiér David Cameron na svém twitteru.

Cameron se snaží Brity přesvědčit, aby hlasovali pro setrvání země v EU. Proti tomu jsou ale někteří členové jeho Konzervativní strany, kteří kritizují Cameronovu kampaň. Je podle nich nevyvážená a zavádějící.

Server Politico v souvislosti s vyostřující se kampaní podotýká, že fakta se v ní už poněkud ztrácejí a lze jen těžko zjistit, kde je pravda – například v debatě o dopadech brexitu na ekonomiku a migraci.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner