Zhruba stovka policistů zasahovala v noci na dnešek ve východoněmeckém městě Budyšín (Bautzen), kde vypukly střety mezi příslušníky německé ultrapravice a žadateli o azyl. Informovala o tom dnes agentura AP.

Podle mluvčího budyšínské policie Thomase Knaupa na sebe obě skupiny převážně mladých lidí začaly útočit ve středu večer na náměstí v Budyšíně, který leží nedaleko českých hranic. Pravicových radikálů bylo kolem 80, migrantů asi 20. Policisté od sebe skupiny oddělili. Někteří migranti prý na ně při tom házeli lahve.

Ultrapravicoví demonstranti vykřikovali nacionalistická hesla a pronásledovali žadatele o azyl do jejich ubytovny, zatímco policie se snažila udržet znepřátelené skupiny od sebe. Někteří pravicoví extremisté pak házeli kameny na sanitku, která byla k ubytovně přivolána kvůli zraněnému migrantovi.

Budyšín, který leží ve spolkové zemi Sasko, zažil nepokoje spojené s migrační krizí už dříve. V únoru ve městě vyhořela budova hotelu, který se měl stát ubytovnou pro uprchlíky. Následně se kolem budovy shromáždilo několik desítek lidí, kteří požár provázeli potleskem a urážlivými poznámkami na adresu imigrantů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner