Nejméně 17 lidí utrpělo zranění, když se ve voze metra v Hongkongu pomocí takzvaného Molotovova koktejlu za jízdy zapálil jeden z cestujících. Dva zranění jsou v ohrožení života, uvedla místní stanice RTHK. Proč šedesátiletý muž v plně obsazeném voze podzemní dráhy čin spáchal, zatím není jasné. Podle policie ale zřejmě nešlo o teroristický útok.

Ve voze metra, které právě projíždělo mezi dvěma vytíženými stanicemi, se po zapálení lahve s hořlavou látkou začal šířit kouř a vypukla panika. Muž, který s sebou Molotovův koktejl přinesl, je místní a nyní už je v rukou policie.

V ohrožení života jsou kvůli popáleninám dva lidé, šest dalších utrpělo vážná zranění. Jedním z nich je i pachatel. Řada cestujících se nadýchala kouře.

Podle listu South China Morning Post muž křičel, že ve voze všechny upálí. Policie ale uvedla, že zřejmě nešlo o teroristický útok. Muž podle ní jednal „z osobních důvodů“ a zapálit chtěl především sám sebe.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner