Vítězem tendru na provoz mýtného systému od roku 2020 bude konsorcium společností SkyToll a CzechToll. Podle informací serveru Lidovky.cz konsorcium v tendru zvítězilo nejvýhodnější nabídkou 10,8 miliardy korun za deset let provozu. Dosavadní výběrčí českého mýta, společnost Kapsch, ve výběrovém řízení neuspěla. Konsorcium nabízí satelitní technologii, která tak pravděpodobně nahradí mikrovlnné brány. Vyjádření ministerstva a uchazečů ČTK zjišťuje.

„Ano, je to CzechToll,“ řekl webu ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). Web patří do svěřenského fondu Andreje Babiše. Mýtný tendr probrala dnes ráno vláda.

S vítězem je třeba například podepsat smlouvu, což ovšem v tuto chvíli ministerstvu dopravy zapovídá předběžné opatření antimonopolního úřadu. Ten vede kvůli této soutěži hned tři různá šetření, uvedl web.

Slovenský SkyToll spravuje mýto na Slovensku, česká společnost CzechToll patří do skupiny PPF miliardáře Petra Kellnera.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner