Výslednou verzi programového prohlášení by vláda mohla schválit v pondělí. Česká televize uvedla, že kabinet se kvůli tomu mimořádně sejde hodinu po poledni. Předseda hnutí ANO a premiér Andrej Babiš ČT řekl, že neočekává, že by jeho vláda napoprvé získala důvěru poslanců.

Babišova vláda se podle ČT sejde v pondělí na mimořádném jednání. Dokument je po úpravách proti původnímu návrhu o deset stran kratší, hlavními tématy v něm zůstaly digitalizace a důchodová reforma.

S programovým prohlášením bude menšinový kabinet žádat ve středu Sněmovnu o důvěru. Babiš předpokládá, že ji nezíská. „Více méně očekávám, že tu důvěru nezískáme. Ta stanoviska většiny stran byla kategorická,“ řekl ČT Babiš.

Ještě před pondělním jednáním vlády by měl zdravotnickou část programového prohlášení ministr zdravotnictví projednat se zdravotnickými odbory, uvedl Babiš. Své připomínky tento týden zástupcům kabinetu na tripartitě přednesli i odboráři a zaměstnavatelé.

Původní návrh dokumentu měl čtyři desítky stran. Podle Babiše se měnila některá slova a krátilo se. Text je o deset stran kratší. Stěžejními body zůstala digitalizace či důchodová reforma. Vzniknout by měl státní důchodový úřad, řekl už dříve dny premiér.

Menšinový kabinet ve Sněmovně podporu vyjednanou nemá. Babiš uvedl, že se šéfy stran před středečním hlasováním o důvěře už jednat nebude. Jednání dolní komory začne v 10:00. O hodinu později by před poslanci měl vystoupit prezident Miloš Zeman.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner