Vláda podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) přinesla Česku politickou i ekonomickou stabilitu. Daří se zvyšovat životní úroveň, rostou mzdy a je nízká nezaměstnanost, řekl dnes Sobotka na bilanční tiskové konferenci. Kabinet se podle něj také zaměřuje na to, aby se občané cítili bezpečněji, bezpečnostní složky dostávají více peněz a mají více zaměstnanců.

Sobotka vyzdvihl, že se daří zvyšovat průměrné mzdy a že třetí rok za sebou roste i minimální mzda. Zvyšování platů státních zaměstnanců podle něj má inspirovat privátní sektor, aby také pracujícím přidal. Zároveň ale má sloužit i ke zlepšení kvality služeb státní správy.

Ocenil také valorizaci důchodů a schválení zvýšení příspěvků na péči. Podle premiéra se daří zajišťovat i sociální stabilitu země. Pomáhá k tomu skutečnost, že vláda jedná s odbory i se zaměstnavateli o všech zásadních změnách.

Podle Sobotky se vláda snaží zvýšit bezpečnost občanů, i když ve světě hrozeb přibývá. Premiér uvedl, že kriminalita v Česku se snížila o deset procent a zvyšují se počty policistů. Vláda podle něj dělá vše pro to, aby bezpečnostní situaci nepodcenila, a zvyšuje kapacity bezpečnostních složek, aby se mohly zaměřit na nové hrozby.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner