Na pravidelném zasedání vlády se budou dnes dopoledne ministři věnovat poslaneckému návrhu na zvýšení odměn členů aktivních záloh za účast na vojenských cvičeních tak, aby jim neklesly kvůli výkonu služby celkové příjmy. Odměny jsou náhradou platu v zaměstnání. Podle vládní legislativy by měl kabinet s návrhem souhlasit. Naopak další poslaneckou iniciativu, podle které by obce dostaly peněžitou náhradu za svůj historický majetek ve vojenských újezdech, vláda pravděpodobně nepodpoří.

Kabinet projedná také návrh ministra financí Andreje Babiše (ANO) na osvobození prvního úplatného převodu bytů v rodinných domech od daně z nabytí nemovitých věcí. Nyní se úleva týká zejména rodinných domů a bytů v bytových domech.

Vláda se dnes také vrátí k věcnému záměru zákona o sociálním podnikání a probere financování staveb souvisejících s výstavbou dálnice D3 ve Středočeském kraji a program rozvoje rychlých železničních spojení. Věnovat se bude také záměru policie vybudovat v Praze na Zbraslavi nový komplex, kam by přesídlily Kriminalistický ústav a Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). Náklady na přípravu projektu a výstavbu se předběžně odhadují na více než 2,6 miliardy korun.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner