Především řadu návrhů ministerstva financí, včetně nového zákona zajišťujícího stejnou úroveň ochrany spotřebitele a regulace pro různé způsoby prodeje pojištění, probere na svém prvním zasedání v novém roce vláda Andreje Babiše (ANO). Ministři se budou zabývat také návrhem na jmenování 25 nových soudců a soudkyň nebo plánem činnosti Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) na další tři roky.

Nový předpis o distribuci pojištění a zajištění má podle ministerstva financí zvýšit srozumitelnost a srovnatelnost informací o finančních produktech a zvýšit nároky na profesionalitu osob působících v pojišťovnictví. Podle dalšího návrhu ministerstva by vláda již nemusela do budoucna rozhodovat o každém prodeji i drobného státního majetku.

Resort předložil k projednání ministrům také novelu, podle které by banky, poskytovatelé platebních služeb nebo advokáti a poradci měli mít povinnost poskytovat daňové správě údaje, které vyplývají z využívání zákona o boji proti praní špinavých peněz. Česká národní banka by také mohla získat možnost vydávat vedle pamětních mincí i pamětní bankovky a obchodní mince.

Ministři se budou dnes zabývat také akčním plánem boje s korupcí na letošní rok či chystanou páteční cestou premiéra Babiše na Slovensko. Probírat by měli také návrh novely zákona o mezinárodní justiční spolupráci, která by měla upravit získávání důkazů mezi členskými státy Evropské unie, či návrh memoranda, podle něhož by současná nižší spotřební daň ze stlačeného zemního plynu (CNG) byla zachována i po roce 2020.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner