Praha 10. července (ČTK) – Vláda dnes projedná několik nařízení, která se týkají bezpečnosti munice a pravidel pro držení zbraní. Na jednání kabinetu zazní také informace ministerstva obrany o plánovaném nákupu protiletadlových raketometů za zhruba miliardu korun. Návrhy zákonů na programu jednání nejsou, ministři už dříve avizovali, že na schválení nově předložených návrhů zákona už nezbývá do voleb čas.

Členové kabinetu se budou zabývat i akčním plánem na hospodářské oživení Moravskoslezského, Ústeckého a Karlovarského kraje, které byly zasaženy útlumem těžby uhlí. Uskutečnění plánu si v příštích třech letech vyžádá zhruba 42 miliard Kč, z toho 6,1 miliardy letos.

Vláda rovněž projedná zavedení vízového programu pro investory ze zemí mimo Evropskou unii. Cizinci, kteří v Česku investují nejméně 75 milionů korun a vytvoří alespoň 20 nových pracovních míst, budou moci žádat o získání povolení k dlouhodobému pobytu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner