Praha 20. února (ČTK) – Vláda dnes bude s Asociací krajů jednat mimo jiné o penězích na platy řidičů v regionální dopravě a o financích na opravy silnic a mostů. Hejtmany, kteří vzešli z podzimních krajských voleb, přivítá premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) ve Strakově akademii poprvé.

Ještě před dopoledním jednáním s hejtmany budou ministři od rána jednat na pravidelném zasedání vlády, například o zavedení povinných maturit z matematiky na střední odborné školy a financích na opravy silnic. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) v pátek oznámil, že by kraje mohly dostat čtyři miliardy.

Vláda také probere návrhy na nové národní kulturní památky. Měla by mezi ně být zařazena pražská Invalidova, kterou se loni stát pokusil neúspěšně prodat. Dále je na seznamu 15 staveb, například pražský palác Lucerna či ďáblický hřbitov, kde leží političtí vězni.

Kabinet se vrátí k návrhu ministra průmyslu a obchodu na odkup těžební společnosti OKD státním podnikem Diamo. Proti je ministr Babiš, který preferuje převzetí privátní firmou.

Vláda také posoudí novelu poslanců ČSSD, která by zavedla možnost až dvouleté ošetřovatelské dovolené na pečování o postiženého rodiče nebo prarodiče. Zaměstnanci by po dobu čerpání neměli nárok na plat, zdravotní pojištění by za ně hradil stát. Zabývat se bude také poslaneckou iniciativou na obnovu náhrad za škody na rybách, které způsobili kormoráni.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner