Francouzský voják zastřelil dnes ráno na pařížském letišti Orly muže, který mu vytrhl jinou zbraň a pokusil se s ní uprchnout. Jak informovalo francouzské ministerstvo vnitra, nikdo jiný nebyl při incidentu zraněn. Byla ale nařízena preventivní evakuace odbavovací haly.

Úřady se rozhodly evakuovat jižní terminál kvůli obavám, že pachatel má na místě nějaké komplice. Policejní pyrotechnici prověřují, zda na letišti nebyla umístěna bomba. Na místo dorazili i příslušníci protiteroristické brigády RAID.

Letecký provoz na obou terminálech letiště Orly byl kvůli události přerušen. Některé spoje byly přesměrovány na letiště Charlese de Gaulla.

Francouzské ministerstvo vnitra mezitím informovalo o jiném incidentu severně od Paříže, při kterém byl při silniční kontrole postřelen policista.

Francouzská policie dnes zatkla a uvrhla do vazby bratra a otce pachatele útoku na pařížském letišti Orly. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na justiční zdroje.

O útočníkovi vyšetřovací orgány uvádějí, že 39letý Francouz měl za sebou kriminální minulost a v průběhu času se „zradikalizoval“. To podle francouzských médií znamená, že se proměnil v extremistického muslima, což se zpravidla stává ve vězení, kde se dostává do styky s jinými radikály. Muž měl za sebou mimo jiné loupežná přepadení a obchod s drogami.

Na letišti pachatel napadl tříčlennou vojenskou hlídku tvořenou dvěma příslušníky letectva a jedním rezervistou. Francouzská armáda zmobilizovala své příslušníky do hlídkových služeb v rámci pokračujícího výjimečného stavu zavedeného po předloňském krvavém masakru v Paříži.

Útočník se pokusil zmocnit automatické pušky vojačky, kterou povalil na zem a držel podle očitých svědků za krkem. Ovládnout zbraň se mu ale zcela nepodařilo, i když se ji pokoušel otočit proti zbývajícím dvěma členům hlídky. Ti po opakovaných marných výzvách, aby ustal ve své činnosti, ho nakonec zastřelili.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner