Velké množství munice a předmět vydávající radioaktivní záření našli policisté v noci na dnešek v bytě sběratele vojenských předmětů v Praze 10. Z domu bylo již před půlnocí evakuováno 26 lidí. Na místo vyrazil kromě pyrotechnika také speciální tým, který prozkoumá radioaktivní předmět. ČTK to řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Policisté prohledávají i další dvě nemovitosti sběratele v Roztokách u Prahy a nedaleko Roztok.

Příbuzní sběratele, kteří byt v panelovém domě v Želivecké ulici vyklízeli, nejprve policii v neděli kolem 21:00 oznámili, že asi objevili nášlapnou minu. „Policejní pyrotechnik následně konstatoval, že tento konkrétní předmět není nijak nebezpečný, neboť se jedná o alternátor, což ale laik nemusí na první pohled rozeznat,“ sdělil Hulan. „Nicméně při další prohlídce bytu našli policisté značné množství vojenské munice, volně uložené na různých místech bytu,“ doplnil.

Pyrotechnik poté nařídil okamžitou evakuaci celého vchodu domu. Po ukončení evakuace, která trvala přibližně do půlnoci, zahájil pyrotechnik prohlídku nalezené munice. Při tom byl také objeven předmět, který vydává radioaktivní záření. Bližší informace zatím policisté nezveřejnili.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner