Vojenské zpravodajství loni získalo poznatky o ovlivňování veřejných zakázek na ministerstvu obranu. Hodnotí je jako selhání jednotlivců. Ve výroční zprávě za rok 2016 to bez podrobností uvedlo Vojenské zpravodajství (VZ).

Zpravodajci uvedli, že v roce 2016 bylo na ministerstvu obrany zahájeno několik významných akvizičních projektů. „Vojenské zpravodajství se soustředilo na získávání informací o záměrech a činnostech právnických a fyzických subjektů, potenciálně ekonomicky poškozujících resort obrany,“ píše se ve výroční zprávě, kterou VZ dnes zveřejnilo na svých webových stránkách.

Vojenské zpravodajství zaměřovalo zvýšenou pozornost hlavně na jednotlivé etapy akvizičních procesů. „V souvislosti s tím byly získány konkrétní poznatky o ovlivňování veřejných zakázek při přípravě a v průběhu výběrových řízení,“ uvádí výroční zpráva. Zpravodajci dodali, že ve všech případech šlo o selhání jednotlivců, a ne systému jako takového.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner