Sokolov 24. dubna (ČTK) – Kandidátku ANO ve volbách do Sněmovny povede v Karlovarském kraji ministr dopravy Dan Ťok. Za ním bude poslanec ANO Roman Procházka a na třetím místě krajská zastupitelka Věra Procházková. Kandidátku dnes schválil krajský sněm ANO, která se konal v Sokolově. ČTK o tom informovala mluvčí ANO v Karlovarském kraji Gabriela Dostálová.

Kandidátní listinu musí ještě schválit celostátní předsednictvo hnutí ANO. Dan Ťok je ministrem vlády za ANO, ale není členem hnutí.

„Jsem moc ráda, že naši nominaci na lídra kandidátky přijal právě pan ministr dopravy“, uvedla krajská předsedkyně ANO a karlovarská hejtmanka Jana Vildumetzová. Od ministra si slibuje pomoc v řešení dopravních problémů, které její region trápí. Kraj nemá napojení na českou ani německou dálniční síť, železniční spojení do Německa ani na Prahu není ideální. „Říkali jsme a říkáme, že hlavní prioritou je pro nás dostavba dálnice D6,“ uvedla Vildumetzová.

Zvolení lídra kandidátky bylo podle mluvčí krajské organizace jednomyslné. „Já si té nominace hrozně vážím a jsem připraven za ANO volby v Karlovarském kraji vyhrát,“ uvedl v tiskové zprávě Ťok.

Dvojkou na kandidátce je současný poslanec Roman Procházka, na třetí místo nominovali delegáti krajskou zastupitelku Věru Procházkovou, hned za ní hejtmanku Janu Vildumetzovou a starostku Rotavy Ivu Kalátovou.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner