Turecké úřady zadržely sestru a matku pachatele útoku na ruského velvyslance. Vrah patřil k pořádkové policii v Ankaře, řekl dnes turecký ministr vnitra Süleyman Soylu.

Příbuzné vraha byly zadrženy v městě Aydin v západním Turecku, dodal ministr podle agentury Reuters. Útok si podle něho vyžádal zraněné, z nichž žádný není ve vážném stavu. Jeden dokonce byl již propuštěn z lékařské péče.

Podle dalších dostupných zdrojů byl pachatel označen jako 22letý Mevlüt Mert Altintaş, který byl přijat k policii v roce 2014.

Podle tureckých médií místní tajné služby nyní ověřují, zda útočník náležel k teroristické organizaci „Fronta dobytí Sýrie“ (bývalá al-Nusrah Front). Podle očitých svědků se zpěvem k ní přihlásil.

Na sítích radikálů hlásících se k nebezpečnému výkladu islámu se začaly šířit oslavné reakce. Podle jiných zdrojů pachatel svým vztyčeným ukazováčkem, když provolával heslo Bůh je veliký, dával znamení jiné teroristické organizace – Islámského státu.

Stále ještě patříte mezi odpůrce výslechů teroristů (bez práva nevypovídat) ve vazební věznici Guantanamo Bay?

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner