Hranice parcely přímo v centru obce úředníkům a úřednicím připomínají penis. Nejmenovaný šprýmař se tak postaral o věhlas vsi Kiparisovo na ruském Dálném východě, a to pouhým zápisem bezplatně přidělovaného pozemku do katastrální mapy.

„Není to hackerský útok. Tato parcela existuje a její přidělení se právě řeší. Hranice pozemku, včetně jeho tvaru, si určuje sám žadatel za pomoci počítačového programu,“ vysvětlili úředníci z odboru pozemkových a majetkových vztahů Přímořského kraje podle serveru Newsru.com a ujistili, že si poradí, bez ohledu na podivnost tvaru. Hlavně aby výměra pozemku, který ještě nemá přidělené katastrální číslo, nepřesáhla jeden hektar.

Ruští občané mají podle zákona nárok na bezplatné přidělení pozemku o výměře jednoho hektaru na řídce osídleném Dálném východě. Zákon se nejprve, od 1. června 2016, týkal jen pilotního projektu a místních obyvatel, od letošního 1. února se ale vztahuje na všechny ruské občany.

Například na Kamčatce bylo od 1. února podle místních úřadů podáno 615 žádostí, z čehož 118 připadlo na obyvatele 30 jiných regionů v čele s Moskvou a Petrohradem. Nejvíce žádostí – 63 – se týká nejmalebnější část poloostrova, kde se však nachází 20 z 29 dosud činných kamčatských sopek. Celkem bylo od loňského června podáno více než 2200 žádostí, z nichž úřady dosud schválily necelou třetinu a 170 lidí se skutečně dočkalo svého „dálněvýchodního hektaru“ na poloostrově.

Podle zákona se pozemek přiděluje na pět let bezplatně, poté ho lze pronajmout, anebo získat do vlastnictví.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner