Sněmovní mandátový a imunitní výbor by měl dnes doporučit plénu, zda má vydat Josefa Novotného (za ČSSD) a Jaroslava Borku (KSČM) k trestnímu stíhání, nebo ne. Policie chce oba poslance obvinit v případu machinací s dotacemi z Regionálního operačního programu Severozápad.

Někdejší hejtman Karlovarského kraje Novotný a Borka jsou podezřelí z poškození finančních zájmů Evropské unie a zjednání výhody při zadání veřejné zakázky. Jednoho z nich policie podezírá také ze zneužití pravomoci úřední osoby a účasti na organizované zločinecké skupině.

Novotný označil svůj případ za vykonstruovaný a účelový. Stejně jako Borka ale nebude Sněmovně sdělovat, zda by ho měla vydat, nebo ne. Oba poslanci nechají rozhodnutí na plénu. Mělo by se uskutečnit ještě na nynější schůzi.

Případ ROP Severozápad se týká evropských dotací v Ústeckém a Karlovarském kraji. V případu je nyní obviněno 24 lidí, mezi nimiž jsou politici, vysocí úředníci a podnikatelé. V posledních letech již bylo několik lidí kvůli ovlivňování rozdělování dotací v tomto operačním programu odsouzeno.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner