Brusel 30. května (zpravodaj ČTK) – Rizika politického zneužívání médií v České republice budou dnes v Bruselu probírat poslanci z Výboru pro občanské svobody, právo a vnitřní záležitosti Evropského parlamentu. Podvečerní jednání předchází čtvrteční debatě o stejném tématu na plénu europarlamentu.

Diskuse v rámci vlivného výboru se zúčastní zástupce českého ministerstva kultury, představitel Evropské komise, ale také šéf Syndikátu novinářů ČR Adam Drda, šéfredaktor Respektu Erik Tabery či vedoucí bruselské pobočky organizace Reportéři bez hranic Julie Majerczaková.

Téma se na program bruselské miniplenární schůze dostalo v první polovině měsíce, tedy nedlouho poté, co v ČR na veřejnost pronikly nahrávky údajně dokazující, že tehdejší vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš ovlivňoval obsah médií, která v minulosti vlastnil a která posléze předal do svěřenského fondu. Připomenut v debatě ale může být třeba také přístup televize Prima k uprchlické krizi či trvající kritika na adresu veřejnoprávní České televize.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner