Kyjev 24. srpna (ČTK) – Centrem Kyjeva dnes otřásla exploze, při které utrpěli zranění dva lidé. Podle vyšetřovatelů se jednalo o výtržnictví, uvedla mluvčí ukrajinské tajné policie (SBU) Olena Hitljanská. Šéf bezpečnostní rady Oleksandr Turčynov však nevylučuje, že se mohlo jednat i teroristický čin, napsala agentura Interfax-Ukrajina. Bezpečnostní složky už dříve varovaly před možnými provokacemi v souvislosti s Dnem nezávislosti, který dnes země slaví.

Místní televizní stanice Hromadske uvedla, že v nemocnici s těžkými zraněními skončil jeden muž a jedna žena. Podle jednoho ze svědků bylo výbušné zařízení zřejmě vyhozeno z projíždějícího kolem automobilu.

„Nevylučujeme, že se jednalo o teroristický čin provedený s cílem narušit oslavy Dne nezávislosti… Bezpečnostní složky v tuto chvíli hledají teroristy, který čin vykonali,“ cituje Interfax šéfa bezpečnostní rady Turčynova.

Incident se stal v době, kdy je v ukrajinské metropoli americký ministr obrany James Mattis. Ten jednal s prezidentem Petrem Porošenkem a sledoval i vojenskou přehlídku u příležitosti oslav nezávislosti. Ukrajina se od Sovětského svazu odtrhla v srpnu 1991.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner