Vyjednavači rodící se pražské koalice v čele s TOP 09 dnes usednou k jednacímu stolu se zástupci ČSSD. Vznikající koalici TOP 09, Trojkoalice, Pirátů a ODS po nedávném odchodu nezávislých chybí jeden hlas pro ovládnutí většiny v zastupitelstvu. Pokouší se proto přesvědčit ke spolupráci další partnery.

Původní koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice se rozpadla vloni na podzim. Jak se ČSSD k možnému partnerství s TOP 09 postaví, není jasné. Váže ji totiž slib spolupráce s ANO. Primátorčin náměstek Petr Dolínek (ČSSD) na konci minulého týdne uvedl, že dnešní schůzku nepovažuje za koaliční. ČSSD prý jen vyhověla prosbě kolegů a vyslechne si jejich stanoviska.

Možností jak sestavit koalici v Praze je několik. Žádný se ale neobejde bez komplikací. TOP 09 tvrdí, že má asi pět variant. Konkrétnější být ale nechce. Pro ovládnutí většiny v pětašedesátičlenném zastupitelstvu musí koalice v Praze získat minimálně 33 hlasů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner