Washington 18. května – Republikánský kongresman Jason Chaffetz se k 30. červnu chystá rezignovat na svůj post ve Sněmovně reprezentantů USA. Rozhodnutí, které dnes Chaffetz oznámil, vyvolává pochybnosti o budoucnosti vyšetřování možného ruského ovlivňování loňských prezidentských voleb. Chaffetz totiž předsedá sněmovnímu výboru pro dohled a vládní reformy, který je jedním z několika kongresových výborů, které se ruskou kauzou zabývají.

Padesátiletý Chaffetz již v dubnu oznámil, že se v roce 2018 nebude ucházet o znovuzvolení; nyní uvedl, že Sněmovnu reprezentantů předčasně opustí. O své budoucnosti se nynější kongresman nezmínil, spekuluje se ale, že by mohl kandidovat na guvernéra domovského Utahu.

Chaffetz oficiálně ke svému odchodu sdělil, že se rozhodl z rodinných důvodů, neboť za osm let ve Washingtonu strávil bez rodiny přes 1500 dní, což na něj nyní výrazně doléhá.

Možné ruské vměšování do loňských prezidentských voleb v USA ve prospěch republikánského kandidáta a pozdějšího vítěze Donalda Trumpa vyšetřuje několik sněmovních i senátních výborů, kauzou se zabývá i Federální úřad pro vyšetřování (FBI).

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner