Výstava Praha den po náletu, zobrazující dominanty města zničené válkou, upozorní na vývoz českých zbraní do nestabilních zemí. Vernisáž se koná dnes v Praze, výstava potrvá do 30. června. Pořádá ji česká pobočka mezinárodní organizace hájící lidská práva Amnesty International společně s galerií Artwall.

Černobílé obrazy Oty Hudce na opěrné zdi Letenských sadů ukážou třeba Žižkovskou televizní věž, Prašnou bránu nebo věže Kostela Matky Boží před Týnem u Staroměstského náměstí. „Hlavní město České republiky je v jeho díle vystaveno ničivým účinkům vyvezených zbraní. Městské pamětihodnosti se mění na hrozivé ruiny. Tím zpřítomňuje skutečný dopad zbraní, který se skrývá za zdánlivě nevinnými statistikami o vývozu,“ sdělila mluvčí Amnesty International ČR Martina Pařízková.

„V tomto případě neplatí argument, že za světové válečné konflikty a řešení jejich důsledků nesou odpovědnost pouze světové mocnosti. S ohledem na vývoz zbraní zůstávají prohlášení o řešení problémů v domovské zemi jen prázdnými slovy,“ uvedl Hudec.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner