Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa neoznačila ve své pravidelné zprávě o měnových praktikách žádného z hlavních obchodních partnerů za manipulátora s kurzem měny. Trump přitom ve své předvolební kampani slíbil, že jakmile nastoupí do úřadu, označí za manipulátora s měnou Čínu.

Zpráva ministerstva financí ponechala Čínu na monitorovacím seznamu kvůli neobvykle vysokému obchodnímu přebytku se Spojenými státy. Na seznamu je také dalších pět obchodních partnerů – Japonsko, Jižní Korea, Tchaj-wan, Německo a Švýcarsko, napsaly agentury AP a Reuters.

Trump již ve středu v rozhovoru s listem The Wall Street Journal uvedl, že Čína za manipulátora označena nebude. Změnu svého postoje podle listu zdůvodnil tím, že Čína již několik měsíců s kurzem své měny nemanipulovala a že označení země za měnového manipulátora by mohlo ohrozit jeho rozhovory s Pekingem ohledně řešení situace kolem Severní Koreje.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner