Dvě letadla mířící na bruselské letiště Zaventem nahlásila dnes večer možný výskyt bomby na palubě. Jedno z nich ale už mezitím bez problémů přistálo, informoval belgický list La Libre. Podle agentury DPA úřady varování před bombami krátce po jeho vyhlášení odvolaly. Detaily o druhémpři stroji, který ohrožení hlásil na cestě ze Stockholmu, média zatím nepřinesla.

Mluvčí belgické federální prokuratury Eric Van der Sypt krátce po zveřejnění informace o možném výskytu bomby na palubě dvou letadel označil hrozbu za vážnou. Do pohotovosti byli uvedeni letištní záchranáři.

Mluvčí letištní policie podle agentury Reuters ale později řekla, že na letišti je vše v pořádku a výstraha před bombou aktuálně neplatí. Podle agentury DPA, která se odvolává na Červený kříž, výstraha vydaná byla, ale už byla odvolána.

Screenshot 2016-08-10 20.18.38

Jeden ze strojů, který byl na cestě z Osla do belgické metropole, mezitím v pořádku přistál. Všichni cestující již letadlo opustili. Podle belgického novináře, který byl na palubě, pilot oznámil možnost výskytu bomby na palubě pasažérům zhruba 20 minut před přistáním.

Letos v březnu spáchali sebevražední atentátníci teroristické útoky na letišti Zaventem a v bruselském metru. Zahynulo při nich 32 lidí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner