Řím 5. června (ČTK) – Z kostela na severu Itálie neznámí pachatele ukradli relikviář s mozkem svatého Jana Boska, katolického kněze a zakladatele řádu salesiánů. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle turínského arcibiskupa jde o znamení „hluboké morální nouze“.

Vzácná relikvie zmizela už v pátek z baziliky v malé obci Castelnuovo nedaleko severoitalského Turína, kde se Jan Bosco, známý spíše jako Don Bosco, v roce 1815 narodil.

„Vyzývám ty, kteří relikvii ukradli, aby ji okamžitě a bez podmínek vrátili,“ uvedl turínský arcibiskup Cesare Nosiglia. Podle něj se během nynějších svatodušních svátků za návrat relikviáře s mozkem modlili ve všech diecézích spadajících pod turínské arcibiskupství.

Don Bosco se jako kněz věnoval práci s mládeží. Byl pedagogem v terénu, zakladatelem večerní školy, dětských domovů, středisek mládeže a dělnických sdružení. Aktivně se snažil pomoci řešit největší problémy rychle se rozvíjejícího průmyslového Turína 19. století – analfabetismus, nezaměstnanost, problémy opuštěné a pracující mládeže.

V roce 1934 jej papež Pius XI. svatořečil, v roce 1989 ho Jan Pavel II. prohlásil za Otce a učitele mládeže celého světa.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner