Až čtrnáctkrát více uprchlíků než z Turecka do Řecka proudí nyní z Libye do Itálie. Středomořská migrační trasa nebyla ještě nikdy tak vytížená jako v současné době, řekl německým médiím skupiny Funke šéf agentury Evropské unie Frontex Fabrice Leggeri.

Zatímco počet uprchlíků přicházejících na řecké ostrovy se po uzavření dohody Evropské unie s Tureckem prudce snížil, o životu nebezpečnou cestu ze severní Afriky přes Středozemní moře se pokouší stále více imigrantů. Nelegálních překročení hranic do Itálie tak letos bude více než do jakékoliv jiné země osmadvacítky.

„Pokud budou migrační proudy ze západní Afriky směrem do Libye pokračovat, musíme počítat se zhruba 300.000 lidmi, kteří letos uprchnou ze západní Afriky do severoafrických zemí a pak budou směřovat dále do Evropy,“ konstatoval Leggeri, podle něhož stále více uprchlíků vyplouvá i z Egypta.

Středomořskou trasu podle Leggeriho využívají především lidé, kteří prchají před diktaturou v Eritreji, a také ekonomičtí imigranti ze zemí, jako jsou Senegal, Gambie, Pobřeží Slonoviny nebo Niger.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner