Mezi německými politiky je největším lhářem šéfka pravicové populistické strany Alternativa pro Německo (AfD) Frauke Petryová. Studie dobrovolníků mezi studenty žurnalistiky v Kolíně nad Rýnem analyzovala televizní debaty a vystoupení politické reprezentace Německa.

Během vášnivých debat pře kamerami se politici podle studie často „rozvášní“, což je vede k mnohdy nepodloženým výrokům a chybné argumentaci. Někteří politici a političky však mají s pravdou větší problém než jiní.

Analýza se zaměřila na celkem 351 pořadů v období mezi prosincem 2015 a březnem 2016. Jednotlivá prohlášení politiků v televizních talk show studenti poté konfrontovali se skutečností. Výsledek?

Předsedkyně AfD Petryová lhala ve 28,9 % případech, což znamená, že přibližně každý její třetí výrok neodpovídal skutečnosti. Druhý skončil bavorský ministr financí Markus Söder (CSU) s 21,9 %.

Na druhé straně škály skončil Armin Laschet  (CDU) s 6,5 %, vůdce parlamentní frakce SPD Thomas Oppermann (9,1 %) a vůdce FDP Christian Lindner (12,5 %).

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner