Ramalláh 28. srpna (ČTK) – Z téměř dokončeného prezidentského paláce u Ramalláhu na okupovaném Západním břehu Jordánu vznikne národní knihovna. Oznámil to o víkendu palestinský ministr kultury. Šéf palestinské samosprávy Mahmúd Abbás se pro tento záměr rozhodl poskytnout objekt o ploše 4700 metrů čtverečních, který měl sloužit jako prezidentské sídlo a místo pro přijímání zahraničních hostů, řekl agentuře AFP ministr Íháb Bisajsú.

Palácový komplex se rozkládá na pozemku o rozloze 27.000 metrů čtverečních. Náklady na jeho výstavbu se odhadovaly na 17,5 milionů dolarů (asi 383 milionů Kč).

„Prezident je přesvědčen, že palác by měl sloužit potřebám lidí tím, že se stane velkou národní knihovnu,“ uvedl ředitel Palestinské rady pro obnovu a rozvoj, která spolu s palestinským ministerstvem financí celou stavbu financovala.

Stavba ve vsi Surda u Ramalláhu začala před pěti lety a teď je před dokončením. Zatím není jasné, kolik času bude zapotřebí, aby se palác přeměnil v knihovnu, dodala AFP.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner