Američan Ryan Pate, který pracuje ve Spojených arabských emirátech, může za kritiku zaměstnavatele na sociální síti skončit až na pět let ve vězení. Muž kritizoval firmu Global Aerospace Logistics za to, že mu nechtěla prodloužit dovolenou. Američan si podle listu The Daily Telegraph chtěl doléčit zranění zad.

Když se Pate léčil na Floridě, napsal na Facebook kritizující status. Když se vrátil do Emirátů, musel se hlásit na policejní stanici v Abú Zabí. Tam byl zatčen za očerňování zaměstnavatele. Ve vazbě strávil deset dní, po nichž byl propuštěn na kauci. Za pár dní ho ale čeká soud, který ho může poslat do vězení a udělit mu pokutu.

Američan je v šoku. „Moje hlava to nemohla pobrat. Jako Američan, který vyrostl ve Spojených státech, mám v sobě zakořeněný první dodatek ústavy. Nikdy mě nenapadlo, že tady skončím ve vězení za něco, co vyvěsím ve Spojených státech na Facebook,“ uvedl Pate.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner