Tragickou havárii letadla německých aerolinek Germanwings má podle francouzské prokuratury na svědomí kopilot stroje. Ten znemožnil kapitánovi letadla se vrátit do řídící kabiny a úmyslně zahájil klesání. Tím zavinil pád letadla a smrt 144 cestujících a šesti členů posádky.

Po prostudování černé skříňky, která zachytila rozhovory obou pilotů, je jasné, že k tragédii došlo záměrně a jejím viníkem je právě kopilot. Podle agenturních zpráv je ze záznamu zřetelné, že se kapitán nemohl dostat zpět do kabiny poté, co odešel na toaletu. Podezření, že byl kopilot v bezvědomí, se nepotvrdilo, protože podle francouzské prokuratury je zřetelné, že v době pádu pravidelně dýchal.

„Kopilot jednal záměrně,“ stojí v prohlášení. „Nebyl to normální pád, záměrně ho umožnil,“ šokuje prokuratura. Přitom prý nic nenasvědčovalo tomu, že by se blížila katastrofa. Kapitán před osudných odchodem z kabiny ještě stačil připravit podklady pro přistání. To mu už ale nebylo umožněno.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner