Lidé hledají u papeže naději, tak jako ji podle svých svědectví našla v minulosti již řada lidí. Zatímco v roce 2015 se akcí ve Vatikánu, jako jsou oslavy Vánoc, Velikonoc, polední modlitby o svátcích či generální audience na Svatopetrském náměstí, zúčastnilo kolem 3,2 milionu lidí, letos jich bylo 3,95 milionu.

Jen mimořádných audiencí, které se letos konaly v rámci Svatého roku, se zúčastnilo podle Vatikánu celkem asi 450.000 lidí. Mimořádný Svatý rok milosrdenství papež František zahájil loni 8. prosince a ukončil uzavřením Svaté brány v bazilice svého Petra ve Vatikánu letos 20. listopadu.

Nejvíce lidí na akce s účastí papeže Františka tradičně přišlo v březnu a dubnu, tedy v období kolem Velikonoc, nejdůležitějšího křesťanského svátku. Nejvyšší účast měly celkově polední společné modlitby, kterých se účastnilo kolem 1,65 milionu lidí.

V letech 2013 a 2014, prvních letech Františkova pontifikátu, na obřady s novou hlavou katolické církve do Vatikánu dorazilo 6,6 milionu respektive 5,9 milionu lidí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner