Moskva 12. listopadu (ČTK) – Důvodem, proč se v sobotu na summitu Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří (APEC) nesešli k bilaterálnímu jednání prezidenti USA a Ruska, byla neústupnost americké strany. Oznámil to dnes mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. O setkání Donalda Trumpa a Vladimira Putina se spekulovalo do poslední chvíle, nakonec spolu hovořili jen krátce při několika setkáních.

Stačili se ale dohodnout na společném prohlášení o Sýrii a oba pak řekli, že si rozuměli.

Peskov se k tématu dnes vrátil a podle agentury Reuters řekl, že americká strana bohužel neprojevila dostatečnou pružnost při sjednávání termínu případného bilaterálního setkání. „Navzdory úsilí našich ruských kolegů americká strana nenabídla žádnou alternativu. Byl pro ně přijatelný jen jeden termín a jedno místo, ale to si už Američané zamluvili. Neprojevili pružnost a bohužel nenabídli žádné další možnosti. Proto se setkání nemohlo konat,“ řekl Peskov.

Putin po skončení summitu řekl, že bilaterální setkání s Trumpem se nekonalo kvůli nabitému programu na obou stranách a také kvůli protokolárním překážkám, jež se prezidentským týmům nepodařilo vyřešit.

Putin při krátkých setkáních s Trumpem popřel zasahování Ruska do loňských amerických voleb a Trump řekl, že mu věří. Dnes ale prohlásil, že věří americkým tajným službám, které údajné vměšování Moskvy prověřují.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner