Americký ministr spravedlnosti Jeff Sessions (pravicová Republikánská strana) dnes nařídil federálním prokurátorům, aby požadovali u naprosté většiny obviněných nejvyšší možné tresty. Na základě nové praxe, která je v rozporu s tím, oč usiloval bývalý prezident Barack Obama (levicová Demokratická strana), budou soudy ukládat mnohem vyšší tresty a do vězení poputuje i mnohem více lidí, uvedla agentura AP.

Oznámený krok byl podle AP dlouho očekáván, neboť ministr Sessions, sám bývalý federální prokurátor, označil boj proti násilné kriminalitě a drogám za prioritu svého úřadu.

Bývalý prezident Barack Obama se snažil ulevit přeplněným věznicím, usiloval rovněž o snížení trestních sazeb za méně závažné zločiny spojené s užíváním drog.

Podle kritiků Sessionsův odklon od Obamou nastolené praxe oživí „drogovou válku“, neboť budou i pachatelé méně závažných drogových deliktů dostávat přísné tresty. Podle ministra spravedlnosti je ale k ukládání přísnějších trestů tváří v tvář násilí v některých velkých amerických městech dobrý důvod.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner