V pátek po poledni rozhodl Obvodní soud pro Prahu 2 v případu tragické automobilové nehody, při které zemřela mladá dívka. Marek Půček, který 5.srpna loňského roku autem srazil na pražském Smíchově dívku, dostal sedm let vězení. Obžaloba ho vinila z nedbalostního usmrcení, neposkytnutí pomoci a ohrožení pod vlivem návykové látky. Rozsudek je zatím nepravomocný a Půček se může odvolat.

Žalobkyně Jana Schröderová u soudu doložila, že Půček byl před nehodou opilý. Večer před nešťastnou událostí totiž slavil narozeniny a jeho podnapilost dokázal i záznam z průmyslové kamery. Pro Půčka nejde o první střet se zákonem. Za vandalismu dostal podmínku, dalších jedenáct událostí je vedeno jako přestupky, uvádí ČTK. V minulosti už také jednou přišel o řidičský průkaz.

Obžalovaný tvrdil, že zatáčku nezvládl proto, že mu při řízení na sedačku spolujezdce skočil pes, kterého měl v autě. Z místa nehody prý utekl v panice.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner