Na devět let a dva měsíce poslal do vězení soud v západoruském Belgorodu lékaře, který ubil k smrti svého pacienta. Incident, který se odehrál koncem loňského roku, vyvolal v Rusku pobouření poté, co záznam z kamer v ordinaci zveřejnila jedna z místních televizí.

Lékař Ilja Zelendinov tvrdí, že pacient během vyšetřování kopl do zdravotní sestry, kterou lékař bránil tím, že údajného útočníka udeřil do tváře. Pacient upadl a smrt mu způsobil dopad hlavy na tvrdou podlahu. Jeho kritického stavu si lékař povšiml, až když jedna ze zdravotnic upozornila, že ležící pacient „nějak zmodral“.

Advokáti Zelendinova s verdiktem soudu nesouhlasí a odvolali se. Vadí jim klasifikace trestného činu, protože soud označil útok za těžké ublížení na zdraví s následkem smrti s až desetiletou trestní sazbou. Obhajoba má za to, že jde o usmrcení z nedbalosti, za které v Rusku hrozí nanejvýš dva roky za mřížemi.

Na video toho, co se stalo, se podívejte v tomto článku

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner