Radikálové narození ve Francii a bojující po boku takzvaného Islámského státu (IS) v Sýrii, které podle deníku The Wall Street Journal na základě informací francouzských speciálních složek zabíjejí iráčtí vojáci, si svůj osud zaslouží. Řekl to dnes podle agentury Reuters mluvčí francouzské vlády.

List The Wall Street Journal (WSJ) tento týden napsal, že francouzské občany zabíjejí příslušníci iráckého dělostřelectva a pěchoty během bitvy o Mosul. Francouzské speciální síly jim podle WSJ poskytují souřadnice a další potřebné údaje.

V řadách IS v Iráku a Sýrii bojuje podle francouzských úřadů asi 700 francouzských státních příslušníků. Francouzští činitelé již dříve uvedli, že prioritou úřadů je tyto osoby zlikvidovat, aby se nemohly vrátit do vlasti a páchat teroristické útoky.

„Říkám to všem bojovníkům, kteří se přidávají k (IS) a kteří jedou do zahraničí vést válku: vést válku znamená podstupovat riziko, a musejí s tím počítat,“ řekl vládní mluvčí Christophe Castaner na otázku, zda nové francouzské vládě toto cílené zabíjení nevadí.

Castaner ani francouzské ministerstvo zahraničí dnes tvrzení WSJ podle Reuters nepopřeli. Ministerstvo k tomu uvedlo, že Paříž „podniká své operace v souladu s mezinárodním právem“.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner