Poslanci se dnes odpoledne sejdou na další letošní řádné schůzi Sněmovny. Měli by na ní projednávat například návrh ústavního zákona o referendu, který předložilo hnutí SPD, měli by opět volit předsedu sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů a mohli by se v závěrů schůze dostat i ke schvalování vládních návrhů zákonů.

Dnes by se poslanci měli zabývat druhým čtením zákonů, kdy k nim můžou vznášet své pozměňovací návrhy. Jde například o novelu upravující podnikání cestovních kanceláří, novelu vodního zákona nebo novelu zákona, která umožní České národní bance vydávat pamětní bankovky.

Zatím není jisté, zda se na program schůze dostane i návrh na odvolání místopředsedy Sněmovny Tomia Okamury z jeho funkce ve vedení Sněmovny. Důvodem jsou jeho výroky na adresu koncentračního tábora v Letech u Písku. Pod návrh je zapotřebí sehnat nejméně 80 podpisů poslanců. Předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jan Bartošek, který návrh inicioval, doufá, že se mu je podaří sehnat.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner