Bohyně spravedlnosti nasazující pouta nepravému viníkovi bude hlavním námětem úterního happeningu, který se v úterý odehraje před budovou Městského soudu v Praze. Ten začne ráno projednávat případ desítky pražských radních v kauze opencard.

Na lavici obžalovaných je i Bém

Organizátoři zinscenují krátké představení, v němž nebude chybět bývalý primátor Pavel Bém (ODS), za jehož vlády problematická opencard vznikla, a někdejší radní pro IT Eva Vorlíčková (dříve TOP 09), která projekt zdědila a mezi dalšími stojí na lavici obžalovaných. Ani jeden z aktérů se happeningu ve skutečnosti nezúčastní, nahradí je herci, kteří budou ozdobeni velkou červenou kartou opencard a jmenovkou.

„Krátké představení ukáže viníka, který má dostat od Spravedlnosti pouta. Viník ale nakonec uniká a v poutech končí nevinný člověk,“ popsala děj chystaného představení Ivana Čonková.

Necelé dvě miliardy si primátoři zodpoví

Před soudem v úterý usednou mimo jiné někdejší primátoři Bohuslav Svoboda (ODS) a Tomáš Hudeček (dříve TOP 09). Obžaloba se týká zadání zakázky na podporu programového vybavení firmě Haguess. Podle mluvčí soudu Markéty Puci povede hlavní líčení Alexander Sotolář. Ten už ohledně opencard rozhodoval i o vině magistrátních úředníků.

Problematický projekt opencard stál Prahu 1,75 miliardy korun.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner