Policie z Královéhradeckého kraje zadržela při úterní silniční kontrole třicetiletého muže turecké státní příslušnosti, kterého hledal Interpol. Muž je odsouzen za kriminální delikt s teroristickým podtextem a vyhýbal se nástupu do vězení, sdělila dnes ČTK mluvčí policejního prezidia Jana Macalíková. Podle ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) je zadržení muže důkazem, že bezpečnostní opatření přijatá po teroristických útocích v Paříži fungují.

Policisté pohotovostního a eskortního oddělení krajského policejního ředitelství Královéhradeckého kraje muže zadrželi v úterý odpoledne. „Zkontrolovali ho v rámci silniční kontroly, a to po vytipování vozidla s cizí státní poznávací značkou,“ popsala zadržení mluvčí.

Prověrkou v policejních evidencích následně zjistili, že je na něj vydán mezinárodní zatykač. „Dle dostupných evidencí byl odsouzen pro napojení na organizaci s politickými zájmy neslučitelnými se státním zřízením Turecka,“ uvedla Macalíková.

Dodala, že cizinec je nyní v režimu zadržení a připravuje se podnět na jeho vzetí do vydávací vazby.

Ministr Chovanec o zadržení „hledané osoby podezřelé z vazeb na teroristy“ informoval na svém twitterovém profilu. Doplnil, že děkuje policistům za skvělou práci a že zadržení je důkazem, že bezpečnostní opatření fungují. I podle vyjádření policejního prezidenta Tomáše Tuhého je zadržení „jednoznačně důsledkem zvýšených bezpečnostních opatření, která přijala Policie ČR kvůli událostem z posledních dnů“. Opatření budou v platnosti nejméně do konce roku.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner