Další negativní reklamu pro Českou republiku má na svědomí Miloš Zeman. Světový tisk si totiž všiml jeho výroku „smrt abstinentům a vegetariánům“. Britský list Daily Telegraph upozorňuje na skutečnost, že Zeman slova o smrti použil jen den poté, co v Uherském Brodě došlo k masakru, při kterém zemřelo devět lidí.

Jak upozorňuje respektovaný britský deník, Zeman je kontroverzní prezident, který si rád dá skleničku nebo dvě. Tentokrát ale svůj výrok přehnal a reakce od politiků i občanů na sebe nenechala dlouho čekat. „Mluvit jen den po tragédii o smrti je naprosto hanebné,“ řekl Petr Gazdík z TOP 09. I když mluvčí prezidenta Ovčáček omlouval Zemanův výrok s tím, že vlastně narážel na osobu Adolfa Hitlera, někteří občané vyjádřili svůj nesouhlas a obavy. „Promiňte, že ruším vaši náročnou práci, ale můj syn spadá do jedné z těchto kategorií. Chtěl jsem se zeptat, jestli je jeho život nyní v ohrožení,“ napsal Jan Koláček.

Telegraph zároveň upozorňuje na skutečnost, že se nejedná o první případ, kdy prezident pobouřil veřejnost. List připomíná Zemanovo listopadové rozhlasové vystoupení plné vulgarit, nebo nespokojenost občanů za jeho přílišnou náklonnost k Rusku.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner