Zájem o předčasné volby v Řecku je podle řeckých sdělovacích prostředků zatím malý. Hlasování skončí v 18:00 SELČ, první výsledky se očekávají o dvě hodiny později, konečné v pondělí ráno. Právo volit má 9,8 milionu lidí.

Vůdce konzervativní Nové demokracie Evangelos Meimarakis, jehož strana je hlavní rivalem levicové Syrizy expremiéra Alexise Tsiprase, volil na severním předměstí Atén. „Dnes nehovoří politici, ale občané, kteří promlouvají svými hlasy. Myslím, že se chtějí zbavit šedi, lží, bídy a že svým hlasem chtějí přinést pravdu a důvěryhodnost, abychom měli lepší zítřek pro všechny Řeky,“ řekl Meimarakis.

V Řecku je dnes slunný den a podle AP možná někteří Řekové půjdou raději na pláž než k volebním urnám. Prozatím není hlášen velký zájem voličů. Kampaň byla na rozdíl od té před lednovými volbami, které vyhrál Tsipras, o mnoho klidnější. Meimarakis v ní osočoval Tsiprase z nezodpovědnosti a nezkušenosti, které Řecko přivedly k potenciální katastrofě.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner