Londýn 11. března (ČTK) – Návrh zákona, který má vládě premiérky Theresy Mayové umožnit zahájení procesu vystoupení Británie z Evropské unie, bude s velkou pravděpodobností schválen do pondělní půlnoci. Informovala o tom televizní stanice Sky News s odvoláním na labouristické zdroje ze Sněmovny lordů.

Zdroje uvedly, že jsou si schválením zákona ve Sněmovně lordů do pondělní půlnoci jisté z 80 až 90 procent. Mayová by tak mohla rozhovory o brexitu zahájit již v úterý, tvrdí Sky News na svých internetových stránkách.

Sněmovna lordů, která je horní komorou britského parlamentu, tento týden přijala další dodatek k návrhu zákona o brexitu. Zákon se tak musel vrátit do poslanecké sněmovny a následně má zamířit zpět do Sněmovny lordů. Dodatek požaduje, aby britský parlament schvaloval i konečné dohody země s EU.

Premiérka Mayová, která dodatek odmítá, chce aktivovat článek 50 lisabonské smlouvy a tím zahájit vyjednávání podmínek brexitu do konce tohoto měsíce.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner