Neziskové organizace, obce, kraje, firmy, úřady nebo vysoké školy budou moci, s výjimkou hlavního města, opět žádat o peníze na zřízení a provoz dětských skupin. Ministerstvo práce na ně v operačním programu Zaměstnanost vyčlenilo zhruba 350 milionů korun, díky kterým by mohla vzniknout až stovka nových dětských skupin. Žádosti o dotace začne přijímat 1. února 2017. Sdělil  to dnes mluvčí ministerstva Petr Habáň.

Ministerstvo vyhlásilo obdobnou výzvu před rokem, nyní k ní opět přistoupilo kvůli velkému zájmu rodičů i zaměstnatelů o tuto službu péče o děti. „Velmi mě těší, že rodiče využívají výhod této kvalitní a dostupné služby, která jim má každodenně pomáhat lépe sladit pracovní a rodinný život,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD).

Její úřad dosud podpořil 400 zařízení péče o předškolní děti s kapacitou téměř 5500 dětí. Podpora se týkala zařízení pro děti nad jeden rok podle zákona o dětských skupinách i podle živnostenského zákona jako vázaná živnost pro děti už po narození. Do roku 2020 bude podle mluvčího na takto zaměřené projekty vynaloženo až 4,5 miliardy korun.

Informace k aktuální podpoře dětských skupin najdou podniky i veřejnost na webu Evropského sociálního fondu pod záložkou Výzvy.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner