Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (ČSSD) bude dnes vpodvečer jednat v Černínském paláci se svým francouzským protějškem Laurentem Fabiusem. Hovořit budou především o uprchlících, budoucnosti Řecka a dalších unijních tématech včetně klimatu.

Diskutovat budou také o českém předsednictví ve visegrádské čtyřce (V4), boji s terorismem a jaderné energetice. Poslední téma zřejmě souvisí se zájmem Francie podílet se na dostavbě elektrárny Temelín.

Sobotka se k jednání připojí v pondělí

V pondělí bude Fabius hlavním zahraničním hostem každoroční porady velvyslanců České republiky v zahraničí, která se bude konat na ministerstvu zahraničních věcí. Tam se s ním setká i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), jednat budou mimo jiné o česko-francouzském strategickém partnerství a předsednictví V4, kterého se ČR ujala od července po Slovensku.

Právě na setkání V4 v Bratislavě v druhé polovině června zástupci zemí visegrádské čtyřky spolu s francouzským prezidentem Françoisem Hollandem odmítli přerozdělování uprchlíků v rámci Evropské unie na základě kvót.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner