Japonského ministra zahraničí Fumia Kišidu dnes v rámci jeho návštěvy České republiky přijme jeho protějšek Lubomír Zaorálek (ČSSD). V Černínském paláci by měli v podvečer hovořit o mezinárodní politické situaci, hospodářské spolupráci nebo možné návštěvě českého premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) v Japonsku.

Šéf japonské diplomacie dorazil v sobotu do Prahy po 15 letech. Kromě pracovní večeře se Zaorálkem se Kišida dnes také sejde s organizátory akcí, které letos připomenou 60 let od obnovení diplomatických vztahů mezi Českou republikou a Japonskem.

Kišida se v Praze zdrží do pondělí, sdělila japonská ambasáda v Praze. Poslední setkání mezi ministry zahraničních věcí Česka a Japonska se odehrálo v roce 2001, kdy Prahu navštívila Makiko Tanaková. Premiéři obou zemí spolu naposledy jednali v roce 2009. Tehdejší premiér Petr Nečas a jeho protějšek Taró Aso se setkali během během summitu EU a Japonska.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner